اخبار و بررسی ها

زمان واردات خودرو اعلام شد

واردات خودرو

طبق اعلام وزارت صمت زمان قطعی واردات خودرو به داخل کشور اعلام شد. در ادامه با spmashin همراه باشید تا جزییات مربوط به واردات خودرو به داخل کشور و زمان مربوط به آن را بررسی کنیم.

به گزارش spmashin به نقل از تجارت نیوز، شرکت‌هایی که طبق آیین‌نامه واردات خودرو مشمول واردات می‌شوند تا ۱۹ شهریور فرصت دارند تقاضای خود را به وزارت صمت ارائه دهند.

سخنگوی وزارت صمت گفت: آذر ماه باید منتظر دیدن خودروهای وارداتی باشیم. تا پایان سال ۷۰هزار خودرو معادل ۱میلیارد یورو قرار است وارد کشور بشود.

مسئولیت بانک مرکزی و وزارت صمت در واردات خودرو چیست؟

به نقل از شرق، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر تمام شرایط واردات خودرو به خوبی انجام شود این خودرو ها در آذرماه وارد بازار کشور می‌شود.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک برنامه تلویزیونی، گفت: بر اساس آیین‌نامه واردات، شرکت‌های مشمول واردات خودرو باید تقاضای خود را تا ۱۹ شهریور ماه به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه دهند.

وی افزود: بر این اساس تقاضاهای ارائه شده از سوی شرکت‌های متقاضی، توسط وزارت صمت تا آخر شهریور ماه بررسی و در ابتدای مهرماه نیز مشخص می‌شود که کدام شرکت‌ها واجد شرایط واردات خودرو هستند.

وی با بیان اینکه بنابراین از ابتدای مهرماه شرکت‌های واردکننده مشمول می‌دانند که می‌توانند خودرو وارد کنند، گفت: ضمن اینکه قبل از این نیز این شرکت‌ها مذاکرات ‌شان را با شرکت‌های خودروساز دنیا آغاز کرده‌اند.

مطلب مرتبط  –  ایران از کدام کشورها خودرو وارد می‌کند؟

قالیباف با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه امکان واردات خودرو وجود دارد، افزود: اما شرکت واردکننده باید ثبت سفارش کند و مراحل تخصیص و تامین ارز را طی کند.

وی افزود: بنابراین پس از مرحله تایید شرکت‌های واردکننده و اعلام اسامی شرکت‌های مشمول واردات خودرو دیگر وزارت صمت مسئولیتی ندارد و مراحل دیگر در بانک مرکزی، گمرک و … باید پیگیری شود.

وی اظهار داشت: بانک مرکزی باید ارز مورد نیاز واردکننده را تامین کنند و پس از آن نیز مراحل واردات خودرو انجام و در نهایت نیز خودروی وارداتی باید از گمرکات ترخیص و سپس به روش‌های مذکور در آیین‌نامه باید عرضه شود که براین اساس فکر می‌کنم که اگر تمام شرایط به خوبی انجام شود در آذرماه خودروهای وارداتی وارد بازار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *