دانستنیها

هرآنچه باید در مورد فیلتر هوا اتاق بدانید

فیلتر هوا اتاق جی 5

فیلتر هوا اتاق

یکی از مهمترین فیلترهای خودرو، فیلتر اتاق خودر می‌باشد که تأثیر مهمی در هوای داخل کابین برای تنفس راننده و سرنشینان در این روز‌های آلوده دارد.
فیلتر هوای کابین خودرو وسیله‌ای برای تصفیه ذرات گرفته شده از هوای ورودی مدخل سیستم تهویه خودروی شماست. این ابزار به بهبود کیفیت و تصفیه هوای داخل خودرو از هرگونه آلایندگی و ناپاکی کمک می‌کند.
یکی از اجزا سیستم تهویه خودروهای جدید که معمولاً جزء موارد تعویضی در دوره‌های سرویس و نگهداری خودرو محسوب می‌گردد ، فیلتر هوای کابین خودرو می‌باشد.
هوای ورودی به کابین خودرو از طریق سیستم تهویه مطبوع و بخاری توسط این قطعه فیلتر گردیده و از ورود ذرات ، گرد و غبار و دیگر محرک‌های تنفسی به داخل کابین جلوگیری نموده و موجب می‌شود که حداکثر میزان هوای تمیز با کمترین آلودگی و صدا از دریچه‌های ورودی داشبورد وارد کابین گردد.

خودروهایی که در شهرهای پر ترددی مثل تهران و گاها در ترافیک‌های شهری ساعت‌ها می‌مانند، تعویض تعویض فیلتر هوای کابین جزء موارد اصلی در طی دورهای نگهداری از خودر به شمار می‌رود که نه تنها در بهبود و گردش سیستم تهویه کمک می‌کند بلکه در بهبود کیفیت گردش هوای خودرو هم مؤثر می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.