دانستنیها

4 دلیل خرید قطعه اصلی خودرو

خرید قطعه اصلی خودرو

با اهمیت خرید قطعه اصلی خودرو بیشتر آشنا شویم

شاید شما نیز به دلیل افزایش قیمت قطعات خودرو و صرفه جویی در هزینه ها، گاهی هنگام خرید قطعه اصلی خودرو دچار شک و تردید شده باشید. لوازم یدکی خودرو در حقیقت شاکله و بدنه خودرو شما رو می سازند و اگر این قطعات نتوانند آن چنان که باید و شاید کیفیت لازم را ارائه دهند، در کارکرد خودرو اختلال ایجاد می کنند و سبب مراجعه شما به مکانیکی و تعمیرگاه می شوند. با توجه به ازیاد اجناس تقلبی و فیک در بازار لوازم خودرو، خرید قطعه اصلی خودرو به دغدغه اصلی دارندگان خودرو تبدیل شده است. در این مقاله با spmashin همراه باشید تا به اهمیت استفاده از قطعات اصلی و همچنین دلیل خرید قطعه اصلی خودرو بپردازیم.

منظور از قطعات اصلی و اورجینال چیست؟

هنگامی که در مورد قطعات اصلی در دنیای ماشین و خودرو صحبت می کنیم، منظور قطعاتی است که ساخت خود کارخانه تولیدکننده خودرو و یا ساخت کارخانه ای است که تحت نظارت مستقیم و لایسنس کارخانه تولید کننده خودرو قرار است. این قطعات اصلی دارای بالاترین کیفیت و بهترین سازگاری با خودرو مورد نظر هستند و می توانند بهترین عملکرد را برای خودرو شما به ارمغان آورند. در بازار قطعات اصلی را با نام Geniune Parts شناخته می شوند

خرید قطعه اصلی خودرو

چرا باید به سراغ خرید قطعه اصلی خودرو برویم؟

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا باید با وجود هزینه کمتر باید به سراغ خرید قطعه اصلی (Auto Parts) برای ماشین خود برویم؟ برای جواب این سوال کافی است در ابتدا به سراغ ضررهایی که نصب قطعه غیر اصلی بر روی خودرو به وجود می آورد برویم و سبب مزایای اصلی خرید قطعه اورجینال را نیز با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

ضررهای خرید قطعه فیک و تقلبی چیست؟

خرید قطعه فیک و غیر اصلی برای ماشین شما ممکن است از نظر اقتصادی بهینه تر باشد اما در عمل ضررهایی که به شما می رساند بسیار بیشتر از هزینه لازم برای خرید قطعه اصلی خودرو است. آسیب هایی که قطعات نامرغوب به خودرو شما می زنند، طول عمر پایین تر به همراه کیفیت به مراتب پایین تری که این قطعات ارائه می دهند، از جمله ضررهای اصلی ای هستند که قطعات غیر اصلی با خود به همراه دارند. خرابی های مکرر، کاهش عمر خودرو، داشتن خطرات جانی برای راننده و سرنشینان و اتلاف زمان و هزینه شما برخی از دلایلی هستند که نشان می دهند شما باید از خرید قطعه فیک و غیر اصلی برای خودرو خود اجتناب نمایید.

خرید قطعه اصلی خودرو

دلایل خرید قطعه اصلی خودرو

اکنون که با ضررهای ناشی از تهیه قطعه غیر اصلی برای خودرو آشنا شدیم، بهتر است به سراغ دلیل هایی که ما را به خرید قطعه اصلی خودرو وادار می کنند برویم و آن ها را زیر ذره بین ببریم.

  1. کیفیت بالا: کیفیتی که قطعه اصلی برای ماشین و اتومبیل شما به ارمغان می آورد به هیچ عنوان با کیفیت یک قطعه غیراصل قابل مقایسه نیست. قطعاتی که به صورت اصلی و اورجینال هستند با بالاترین استانداردهای جهانی تولید و ساخته می شوند و خیال شما را از بابت کیفیت راحت می کنند.
  2. افزایش طول عمر خودرو: قطعات اصلی به دلیل عملکرد مناسبی که از خود به جای می گذارند سبب می شوند تا طول عمر خودرو شما افزایش پیدا کند. همین قضیه باعث می شود تا بتوانید در مدت زمان بیشتری از خودرو خود استفاده کنید.
  3. ایمنی بیشتر: خرید قطعات اصلی و اورجینال به شما این اطمینان خاطر را می دهند که قطعه در شرایط بحرانی و اضطراری بهترین عملکرد را داشته و بالاترین درجه ایمنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این ویژگی در قطعاتی مانند لنت ترمز، سپر و ایربگ ها بیشتر به چشم می آید.
  4. صرفه جویی در هزینه و زمان: صرفه اقتصادی و زمانی قطعه اصلی خودرو نسبت به قطعه غیراصلی بسیار بیشتر است. دیگر خبری از خرابی و فرسودگی مکرر در قطعات اصلی نیست و شما می توانید با پرداخت هزینه مناسب برای قطعه اصلی تا مدت ها از عملکرد عالی خودرو خود مطمئن شوید.

خرید قطعه اصلی خودرو

سخن نهایی

در این مقاله سعی کردیم تا دلایل و اهمیت خرید قطعه اصلی خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. فروشگاه spmashin، به عنوان فروشگاه قطعات اصلی و اورجینال آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با کارشناسان spmashin در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *